Ürünler
> TELETEK Yangın Algılama Sistemleri
> Intelligent Adresli Yangın İhbar Sistemleri
> Konvansiyonel Yangın İhbar Sistemleri
> Kablosuz Yangın İhbar Sistemleri
> Hava Örneklemeli Sistemler
> Kanal Tipi Dedektörler
> Hat Tipi Isı Dedektörleri
> Exproof Ürünler
> Su Baskın Sistemleri
> Gaz Alarm Sistemleri
> Yardımcı Ekipmanlar
> Grafik Yazılım
> KütüphaneSENSOR ENDÜSTRİ SİSTEMLERİ ELEKTRONİK ELEKTRİK
TAAHHÜT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ
.

Kayışdağı Cad. K.Bakkalköy 41/3
ATAŞEHİR / İSTANBUL

Tel:  0216 576 46 46
Fax: 0216 574 09 64
E-Mail: info@sensor-yangin.com

  ALvis fazla 25 üreticilerinin cihazların eşsiz arayüzleri sayısı destekler;

- Güvenlik sistemleri
- Yangın alarm sistemleri
- Erişim kontrol sistemleri
- Perimeters
- Video sistemleri
- Ölçme ve kontrol - ısıtma, havalandırma, asansör, aydınlatma
- Diğer - İşlemler


  ALvis (Alarm Visualising Sistemi), Slovak ve Çek pazarına bina izleme uygulamaları geliştirmek için en çok kullanılan bir araçtır . ALvis gelişmeler ve gelişmeler 15 yıl, Dünya etrafında tesisler yüzlerce kanıtladı yararlanmak . ALvis içeren 70'den fazla arayüzleri bu aracı bir koruma görevi ile denetimli bir binada kurulu farklı cihazlar bir dizi için bir entegrasyon tesis edilecek determinates (güvenlik, yangın alarmı, erişim kontrolü gibi cihazlar ...).
Alvis - Özellikler

Çok yönlülük

Tasar
ımı ve fiyat Alvis bağlı aygıtların çok sayıda büyük uygulamalar için çeşitli izleme noktaları oluşan küçük gelen izleme ve kontrol uygulamaları her türlü ve aralıkları için uygundur.
Açıklık

Cinsi, miktarı, imalatçı, ya da nasıl izleme ekipmanları bağlamak için herhangi bir kısıtlama Alvis. Durum cihaz evrensel iletişim protokolleri (OPC, Modbus, Espa, DDE, ASCII) desteği ya da (desteklenen teknolojilerin listesine bakın) sistem Alvis için bir sürücü var ya olmasıdır.
Mimari

Alvis sırasıyla istemci / sunucu mimarisini birleştirmek imkanı ile modüler bir sistemdir. WEB sunucusu. Yeşil müşterilere göre sırasıyla, büyük ölçekli dağıtık ağ istemci / sunucu kurulumu için basit bir tek kullanıcı masaüstü yükleme sistemi yığını olabilir. server kurulumu sağlam bir veritabanı ve web sunucusu ile donatılmıştır. Büyük avantajı çözümler olasılığı Alvis aralık ve standart bir Internet Explorer üzerinden erişilebilir web müşterilerine ayarlanabilir bir özellik yelpazesi ile grafik masaüstü istemcileri birleştirir. Alvis yalnızca grafik istemci geliştirme çalışmaları fonksiyonlarını, "arka uç" runtime iletişim işlemcileri ve grafik kullanıcı arayüzü birleştirir. Faaliyetine bağlı cihazlarla iletişim ve Alvis müşteri veri hizmetleri bir veya daha fazla aygıt sürücüleri gerektirir için. Sürücüler sunucu istemci veya grafik iletişim kurar. Sırasıyla bir ağ TCP / IP protokolü ile DB arabirimi. yerel DDE protokolü (Dynamic Data Exchange) kullanarak. Sunucu sürücü ve müşteri ağı sınırsız sayıda çalıştırabilirsiniz, her istemci herhangi bir sürücü / sunucu tarafından sağlanan verilere herhangi bir kısmını görebilirsiniz.


Sistemi yapılandırmak ve değiştirmek kolay

Alvis sistemi iki modda çalışır:

"Kalkınma" izleme ve alarm sistemi tasarımı için tasarlanmıştır. Eğer dedektör semboller ve cihazlar dağıtmak için planlar desteklenen çeşitli raster veya vektör formatında çekilen veya yakalanan nesne haritalar, eklemek için izin verir.
Bunun için yerleşik bir anlamı vardır:

Müşteri ihtiyaçlarına tam özelleştirme (fonksiyonlar bir dizi iç betik dili):

Uygulama oluşturma çalışmasını kolaylaştıracak
çeşitli uygulamalarda bireysel katlama planlarına durumları tanımlayan farklı seviyelerde veri Bohaté moznosti çoğaltılması,
akıllı özelliklere sahip bir toplu düzenleme gücüne Nahradit düzenli ifadeler kullanarak
ön yapılandırmasına hazır ayarın Moznost semboller
metin Moznost tvorenia aplikácie veya e-tablo (MS Excel)
"İzleme" giriş-çıkış hattı aktive eder ve durumu takip cihazları değişiklikleri gösterir. Ekranda tüm etkinlikleri izlemek için izin verir, plan geçmek için fare ya da bağlı aygıtları yönetmek için komutlar göndererek.

Net görüntü

Izlenen alan sistem Alvis planları temsil edilmektedir. Planları gerçek izlenen ekipman temsil eden sembolleri yaymak için vardır. Sistem, bu tür binaların zemin, otoparklar ve benzeri planları, hemen her sayıda tanımlamanızı sağlar. Resim (*. bmp dosya türü bir çizim programı oluşturulmuş, ya da scanovacieho cihaz tarafından) - Plan bir bit eşlem. Her uygulama için en az bir planı oluşturmanız gerekir.
İzlenen cihazlar

Tüm izlenen cihazların (kameralar, hareket dedektörleri, yangın, acil durum düğmeleri ...) izleme ve planlar üzerine yerleştirilen sembollerin temsil alarm sistemi Alvis vardır. Her sembol için hata mesajı (defekt) tanımlanabilir ve cihazlar (ya da renk kodlu Şekilli sembolü.) Için gerçek ölçülen sinyaller bağlı olarak belirtiyor.
her cihaz durumu için aşağıdaki nitelikleri tanımlanabilir:
veya sesleri - sembolün davranış. Bu cihaz durumu olduğunu durumunda sembolü yanıp söner.
alarm - alarm olarak devlet tanımlar. Bu durumda, tanımlanabilir:
öncelikli alarm
Alarm onaylayabilirsiniz kullanıcı uygunluk
Alarm oluştuğu planının otomatik olarak görüntülenmesini
Alarm otomatik olarak onay
alarm mesajı - sırasıyla operatör için talimatlar anket pencere alarmları ve ayrıntılı raporlar 2 çeşit gösteren bir kısa rapor. ayrı bir pencerede görünen devlet ayrıntılı bir açıklaması,
planı ve alarm bilgilerini otomatik olarak baskı

Çıkışlar - koşul sırasıyla oluşursa, otomatik olarak cihaza gönderilir komut dizeleri. Manuel çalışma komutu (cihazın simgesine tıklayarak). Bu özellik, örneğin size izin verir. (örneğin kamerayı aktif hale getirmek için hareket dedektörü değişikliklere göre ...) sisteminde sinyal aygıt kontrol diğer cihazlara göre
Protokol - tarih ve saat durum meydana geldi ve on-line yazıcı çıktısı imkanı ile birlikte birkaç dakika içinde kaydedilecek mesajın tanımı.
Yer Grafik lokalizasyonu hangi durum ya da değişikliği konusunda bir rapor geliyor. Alarm

Takip cihazı sırasıyla devlet değişiklik olması halinde. Alarm Alvis otomatik cihaz sembolü yerleştirilir planı, görüntüleyebilir, oluşur. Sembol rengini değiştirebilir veya olacaktır. şekil aynı zamanda meydana durumuna göre flaş ve sesli bir sinyal olabilir. Anket pencere alarm alarm mesajı ekranda görünür bir pencere sırasıyla operatör için talimatlar görüntülenir. cihaz durumu ve olay günlüğünde detaylı bir açıklama tarih ve saat ile protokol mesaj yazılır.

Gerçek zamanlı olarak öncelikli işlemlerle

Alarm koşulları öncelik ve olay saatine göre değerlendirilir. Alvis gerçek zamanlı olarak yüksek öncelikli alarm değerlendirir. Sistem aynı önceliğe sahip çeşitli alarmlar, onların oluşum zamana göre değerlendirilir zaman varsa. Alarm servis alarm onayı sonraki en yüksek öncelik vb görüntülendikten sonra Sistemdeki tüm alarm bekleyen onay. Güncel tüm alarmlar da anket pencere alarmları da (öncelik ve olay saatine göre) görüntülenir.

Günlük Sistemi

Izleme ve alarm sistemi Alvis meydana gelen tüm olaylar olay günlüğüne kaydedilir. Olay Günlüğü dosya sürekli sabit disk ve yazıcı kaydedilir. Olay, anahtar kelimeler, tarih ve olay, tarih ve yönetiminin zaman zaman tipi açıklamasını yazın. Gözetim Protokol izin daha fazla pencere olabilir, görüntüleme filtreleme ve baskı protokolleri.

Güvenlik Sistemi

Tüm önemli eylemler Alvis-e parola ve erişim hakları sistemi ile korunmaktadır. Böylece sistem tahrifat karşı korunmaktadır. Alvis gelişimi modunda kullanıcıların listesini parola ve erişim hakları ile oluşturabilirsiniz. Bir kere şu anda yalnızca kullanıcı izinleri oturum açmış olan işlemleri yapılabilir izleme moduna geçin.

Ekranda ilgili bilgileri açık bir görüntü

Kullanıcı için tüm önemli bilgiler ekranda görüntülenir. Özel bilgi pencereleri tüm güncel alarmları ve hata mesajları görüntüler. Sırasıyla alarm sonra. pencereden hata geçersiz mesajı kaybolur. Alarmlar ve pencere hataları öncelik ve saate göre sıralanır. Özel bilgi pencereleri alfabetik olarak plan ve teçhizat listeleri düzenlenir. Değiştirmek veya koşul durumunda. Alarm sistemi ve kullanım kılavuzu bir pencere görüntülemenizi sağlar. Olay Günlüğü de ayrı bir pencerede görüntülenir. Ekrandaki bilgileri pencere sayısı ve türü geliştirme modunda tanımlanabilir olduğunu. Ayrıca operatör pencere boyutu ve ekrandaki konumunu değiştirmek olup olmadığını tanımlayabilirsiniz.

Teknik varsayımlar

Bilgisayar min. Pentium PC, 512MBRAM, 120GBHDD, MS Windows 2003/2008 2000/XP/Win7/server. Seçenekler ses kartı, ağ kartı, yazıcı, çevrimiçi raporları veya planları, modem. Bir seri, bir bilgisayar ağı veya özel I / O kartı üzerinden bilgisayara bağlı cihazların bir dizi ile bir veya daha fazla birim (yangın alarm merkezi, Videocentrála ... PSN - - elektrik güvenlik alarm, yangın merkezi).

Sıkça Sorulan Sorular

S - Alvis diğer sistemlere göre tek nedir?


C - Alvis çevresinde sürücüler için doğrudan destek sunar. 100 en gelişmiş teknolojileri ve entegre evrensel OPC, Modbus, DDE, ESPA, ASCII olan cihazların onlarca.

C - Alvis geliştirme ortamı özgürce kullanıcı arabirimi yapılandırmanızı sağlar. Windows, sayıları, özellikleri ve ekran grafik planı / sembolleri ve davranışları yeri - tüm bu kullanıcı tanımlanabilir.

S - Alvis mimarisi nedir?

C - Alvis bir dağıtık istemci / sunucu mimarisi ve merkezi sunucu arasında bir seçim olanak sağlayan benzersizdir. Kullanıcı isteğe bağlı ağdaki diğer iş istasyonlarına tekrar edilebilir veya Internet Explorer üzerinden erişilebilir merkezi bir veritabanı ve web sunucusu kurulabilir basit ama güçlü bir masaüstü istemcisi seçebilirler.

S - Büyük tesisler Alvis için uygundur?

C - Alvis kolayca 100K dedektörleri 100.000 sipariş teknoloji monitör işler. Bu öncelik olayları bilgisayarınıza RAM bellek öncelikle gerçekleştiğini hızlı işleme için optimize edilmiş ve daha sonra diske veritabanında depolanır. Alvis büyük tesisler için mükemmel, ama bu tür projelerin detaylı hazırlanması, analiz gerektiren ve yeterince deneyimli profesyoneller yapılmalıdır.

S - Nasıl şu anda desteklenmeyen bir cihaz bağlamak istiyorsunuz?

C - Cihazın üreticisi OPC, Modbus, DDE, ESPA evrensel arabiriminin bazı sunmuyor emin olun! Bu üst yapı fonksiyonları üzerinde herhangi bir büyük talep olmaksızın basit bir protokol ile bir cihaz ise, evrensel bir arayüz "ASCII" üzerinden bağlanma olanağı başvurun. Diğer durumlarda, üreticinin protokol özellikleri iletişim ve entegrasyon gereksinimi ile bize ulaşın.

S - Alvis olaylar giriş için SQL veritabanı sunucusu kullanır?

C - olabilir veya olmayabilir. Küçük uygulamalar için SQL DB gereksiz komplikasyon yüklemek ve bu nedenle Alvis şifreli dosya ve yedek döngüsel olayların günlük izin verir. Büyük kurulumlar için lisans sistemi genişletmek için gerekli olan MS SQL sunucusuna olayları kaydedebilirsiniz.

S - Hangi diller Alvis desteklenmektedir?

C - güncel sürümü OnLine arasında seçim yapma seçeneği vardır 14-TIMI dilde - İngilizce, Almanca, Slovakça, Çekçe, Lehçe, Rusça, İzlanda, İspanyolca, Macarca, Endonezya, Çince, Basit Çince, İsveççe. İngilizce, Slovakça, Çekçe ve Almanca - Dokümantasyon ve web arayüzü sadece 4-Roch dilde güncellenir.

S - Alvis Net DDE iletişim protokolü bağlanır?

C - Hayır, aygıt sürücüsü ve Alvis temel ağ protokolü TCP / IP grafik istemcisi arasındaki ağ iletişimi için bir iletişim arayüzü.

S - Ne bir lisans Alvis satın aldıktan sonra ihtiyaç tür destek?

C - Eğer yerel dağıtım için bir lisans satın aldıysanız, ona Sorularınız için ilk adım olarak isteyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk - Eğer spirit@spirit.sk posta ile sorularınızı formüle yardımcı olamazsa. RUHU Bratislava ofislerimizde bir programcı Alvis olarak bir günlük eğitim sunmaktadır. Bu eğitim basit kurulum ile başa çıkmak için esastır katılın. Tasarım sırasında oldukça karmaşık kurulum başvurun ve yeterli deneyimi yok, ben deneyimli profesyoneller istihdam etmeyi tercih ederler.
Example
ALVİS ŞEMA
PRENSİP ŞEMASI
SENSOR Endüstri Sistemleri Elektronik Elektrik Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Kayışdağı Cad. 41/3 K.Bakkalköy-Ataşehir-İSTANBUL Tel:0(216) 576 46 46 Fax:0(216) 574 09 64
Copyright © 2011 SENSOR LTD / Sitemizde bulunan bilgiler izin alınmak kaydıyla, referans gösterilerek kullanılabilir.